Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 13.00 zł
Producent: BIOLIT
Opis produktu

Florenta Plus to unikalny produkt w skali całej Europy. Technologia wytwarzania ekstraktu Florenta Plus z zachowaniem maksymalnej ilości aktywnych składników i ich cennych właściwości została opatentowana przez producenta, firmę BIOLIT.

Badania kliniczne dotyczące właściwości substancji biologicznie aktywnych w wodnym ekstrakcie jodły syberyjskiej zostały przeprowadzone w Syberyjskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Tomsku. Ekspertyza zatwierdzona przez Państwowy Naukowo-Badawczy Instytut Żywienia w Moskwie.

Działanie substancji czynnych:

- Utrzymywanie prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i prawidłowego stanu górnych dróg oddechowych.

- Wspomaganie mechanizmów obronnych organizmu w kontrola stanu bakterii, wirusów i grzybów.

- Wspomaganie mechanizmów w organizmie odpowiedzialnych za kontrolę w zachowaniu odpowiedniego stanu formuły krwi. Pomagają w adaptacji organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego.

- Wspomaganie mechanizmów w organizmie odpowiedzialnych w kontroli poziomu glukozy we krwi.

 Zalecane spożycie: jedną miarkę (5 ml) produktu rozpuścić w 100 ml letniej wody. Spożywać trzy razy w ciągu dnia podczas posiłku lub między posiłkami.

Produkt przeznaczony dla dorosłych. Spożywanie produktu jest niewskazane w okresie ciąży i karmienia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety. 

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

 Zawartość składników wykazujących efekt fizjologiczny w dziennej porcji produktu 3 łyżeczki (15ml) 

- ekstrakt wodny z jodły białej

- wyciąg bogaty w takstfolinę: 28,5 mg

- żelazo: 4mg - 28,6% RWS

Informacje dodatkowe: 

Ekstrakt wodny pąków jodły syberyjskiej.

Immunomodulator. Adaptogen.

Wskazany dla wszystkich. Nagrodzony na Diabetica Expo 2016r.

Wskazania do stosowania i wspomagania:

- działanie wykrztuśnie, korzystne w łagodzeniu zaburzeń górnych dróg oddechowych – przeziębień, kaszlu, infekcji;

- działanie antyseptycznie, w kontroli mikrobioty, korzystne zapaleniu pęcherza, upławach, stanach zapalnych pochwy i szyjki macicy oraz zbliżonych zaburzeniach płodności u kobiet;

- działanie wiatropędnie korzystne w wzdęciach, skurczach układu jelitowego,

- korzystne w niedosoczności żołądka i zbliżonych zaburzeniach trawienia;

- działanie w kontroli pasożytów jelitowych;

- działanie przeciwutleniające, korzystne w zaburzeniach metabolicznych związanych ze stanem miażdżycowym i z wysokim ciśnieniem, kontroli masy ciała i utrzymaniu prawidłowego ukrwienia serca

- kontrola stresu oksydacyjnego generowanego u osób z zaburzeniami hiperglikemicznymi;

* Food & Nutrition Research 2016, 60: 10, 3402, Gorazd Drevensek,

* A review of pharmacognostical, phytochemical, and pharm. Effects of abies leaves, Dinesh Kumar Yadav, Shree Ganpati Institute of Technology,

Suplement diety Florenta Plus zawiera taksyfolinę, czyli jeden z najsilniejszych, jak dotąd poznanych antyoksydantów, który chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Taksyfolina ma najwyższy poziom ORAChydro (oxygen radical absorbance capacity) 32,744 μmole TE/g co oznacza, że ma bardzo wysokim potencjał antyoksydacyjny, który wpływa na potencjał energetyczny każdej naszej komórki w ciele. Wpływa na prawidłowy stan i kondycję naczyń krwionośnych.

Pomaga w zachowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, prawidłowego ciśnienia, zachowuje prawidłową pracę układu krwionośnego, wspiera pracę organizmu u osób z miażdżycą i cukrzycą.

W nadciśnieniu i cholesterolu − przeciwdziała niszczeniu błon komórkowych, tkankowych, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i kapilar, stymuluje odbudowę i udrażnia naczynia włosowate, wzmacnia przepływ krwi, poprawia właściwości krwi, normalizuje i zmniejsza poziom cholesterolu i trójglicerydów. Taksyfolina pomaga utrzymać prawidłowe stężenie frakcji lipoprotein (LDL tzw. zły cholesterol), które mają niską gęstość, powodujących to zatykanie tętnic. Co ważne Taksyfolina poprzez kontrolę tzw. dobrego cholesterolu (HDL) wpływa na prawidłowe procesy syntezy wielu ważnych biologicznie czynnych cząsteczek.

W miażdżycy − usprawnia krążenie w kończynach dolnych i przyczynia się do kontroli bólu spowodowanego niedokrwieniem u pacjentów z miażdżycą kończyn dolnych. W zintegrowanej terapii, wzmacnia mikrokrążenie, wpływ na prawidłowy poziom fibrynogenu, poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów, kontroluje prawidłowy współczynnik miażdżycy. Dzięki taksyfolinie zmniejsza się uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, zmniejszają się również obrzęki w okolicy kostek i stóp, zanikają nocne skurcze mięśni, zwiększa się szybkości obiegu kapilarnej oraz poprawia się ogólne samopoczucia.

W cukrzycy − prowadzi kontrolę negatywnego działania stresu oksydacyjnego, który w cukrzycy jest skutkiem wysokich stężeń glukozy i kwasów tłuszczowych. Stres oksydacyjny odgrywa istotną rolę w patogenezie cukrzycy i jej powikłań.

Składniki: niskozatężony wycyciąg płynny z jodły białej (Abies pectinata DER 6,2:1), (zawartość suchej masy 0,2%), wyciąg bogaty w taksyfolinę (nazywaną również (+) trans-2R,3R) dihydro-kwercetyną).

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również