Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Producent: ZABŁOCKA
Opis produktu

Zabłocka Sól Uzdrowiskowa jodowo-bromowa powstaje w na bazie wysoko zmineralizowanej naturalnej solanki leczniczej wydobywanej w miejscowości Dębowiec.

Podczas procesu produkcyjnego solanka jest odparowywana (warzona) aż do etapu krystalizacji soli. Dodatkowo sól została zabarwiona na zielono w celu osiągnięcia korzystniejszych walorów wizualnych.

DZIAŁANIE

Kąpiele w soli intensyfikują proces wymiany jonowej pomiędzy ciałem człowieka a roztworem kąpielowym. Organizm opuszczają toksyny i produkty przemiany materii m.in. mocznik, kwas moczowy, mlekowy, aceton, kreatynina a wchłaniane są rozpuszczone z soli minerały. W efekcie w organizmie zaczynają zachodzić korzystne zmiany. Odciążeniu ulega praca wątroby, nerek i innych organów wydalniczych, a pobudzony i wzmocniony zostaje układ odpornościowy, immunologiczny i hormonalny. Im stężenie roztworu kąpielowego jest większe tym procesy te zachodzą szybciej i bardziej intensywnie.

Kąpiele działają na organizm antyalergicznie, rozgrzewająco i hartująco, wzmacniają kości i zapobiegają osteoporozie.

ZALETY

Wspomaga leczenie dolegliwości: reumatycznych, neurologicznych, przemiany materii, ginekologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, dróg oddechowych. Posiada znakomite walory w odtruwaniu i regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku sportowym. Nadto minerały w niej zawarte koją dolegliwości mięśni i ścięgien, przyspieszając regenerację po urazach i kontuzjach.

Działanie jodu, największego bogactwa naszej soli, polega między innymi na przyspieszeniu i usprawnieniu procesów oddechowych zachodzących w komórkach organizmu i przyspieszeniu spalania tłuszczu co podnosi wydolność i motorykę organizmu. Kąpiele w tej soli łagodzą napięcie nerwowe, stres i nerwice. Stosuje się je także w rekonwalescencji oraz w celu uzupełniania niedoborów jodu, w odchudzaniu w terapii bulimii i anoreksji.

Stosowanie i skład

Sposób użycia - wsypać niewielką ilość soli do kąpieli. W zależności od potrzeby należy odmierzyć odpowiednią dawkę produktu:

  • Kąpiel kosmetyczna - garść soli na wannę
  • Kąpiel mineralna - około 200 g soli na wannę
  • Kąpiel lecznicza - od 500 g - 1000 g, do 20 min / w temperaturze 37 stopni C
  • Najlepiej wykonuj je w seriach po 10 wykonywanych co drugi dzień, dwa razy w roku lub jednorazowo przy pojawieniu się dolegliwości
  • Nie polecana dla osób uczulonych na jod
Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również