Wczytuję dane...

Świece do Uszu

Świece do Świecowania Uszu

Świecowanie uszu to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha. Można go wykonywać w domu. 

Stosowane w tej terapii świece są wytwarzane są ręcznie z najlepszej gatunkowo, delikatnej tkaniny lnianej lub bawełnianej, wosku pszczelego, propolisu i olejków eterycznych. Świeca ma kształt rurki lub tuby. Obecnie dostępne są trzy szerokości świec. Można, więc dopasować je do każdego otworu słuchowego nawet bardzo dużego i bardzo małego. Można je stosować również u starszych dzieci. W dolnej, zaokrąglonej części świecy znajduje się wtopiona w wosk cieniutka, srebrna blaszka. Dzięki niej świeca nie kruszy się, a także równomiernie nagrzewa i przewodzi ciepło do kanału słuchowego.

Świece do czyszczenia uszu

W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą leczniczymi, ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego wyjątkowo przyjemny przebieg, który sprawia, że pacjent jest zrelaksowany i wypoczęty.

Czyszczenie uszu świeczką

wskazania:
    * delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny,
    * schorzenia uszu, gardła, nosa,
    * przewlekłe stany zapalne nosa,
    * stany zapalne gardła, migdałków,
    * stany zapalne zatok przynosowych,
    * przeziębienia,
    * szumy w uszach różnego pochodzenia,
    * niedosłuch,
    * stany stresowe, nerwowość,
    * nadpobudliwość, zaburzenia snu,
    * bóle i zawroty głowy, migreny,
    * zespół przewlekłego zmęczenia,
    * zaburzenia krążenia tętniczego, kręgów szyjnych,
    * zaburzenia krążenia czaszkowego, miażdżycowe,
    * wypadanie włosów.