Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: ETJA
Opis produktu

Olejek grejpfrutowy o przyjemnym, orzeźwiającym i cytrusowym zapachu wykorzystywany jest zarówno do pielęgnacji ciała, jak również ukojenia duszy.

Okazuje się, że to jeden z naturalnych olejków o wszechstronnym zastosowaniu.
Olejek grejpfrutowy doskonale sprawdza się w ramach łagodzenia migrenowego bólu głowy, napięcia nerwowego, bólu mięśni oraz bóli reumatycznych. Jest idealny jako wsparcie w niwelowaniu problemów skórnych, takich jak cellulit czy wiotkość i brak jędrności. Ma też działanie tonizujące oraz antyseptyczne.

Coraz częściej docenia się także inne właściwości olejku grejpfrutowego, szczególnie te, które pozwalają koić nerwy, łagodzić objawy stanów depresyjnych, nerwicowych, sytuacji obniżenia czy huśtawki nastroju. Odpręża, relaksuje, wspiera walkę z ogólnym rozbiciem, przewlekłym zmęczeniem, apatią. Poprawia nastrój, dodaje sił witalnych, uznawany jest za jeden z lepszych, naturalnych antydepresantów.

Zastosowanie olejku grejpfrutowego

Przed zastosowaniem olejek grejpfrutowy należy rozcieńczyć oraz wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

  • Aromatyzacja pomieszczeń: 3-6 kropli na 1 litr wody do nawilżacza lub rozpylacza albo na 100 ml wody do kominka lub lampy zapachowej.
  • Masaż: 2-4 krople połączone z oliwką albo innym produktem bazowym. Olejek grejpfrutowy idealnie komponuje się z olejkiem cynamonowym oraz geraniowym.
  • Kąpiel terapeutyczna: 3-6 kropli na wannę ciepłej wody.
Opinie Klientów