Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: NATURA WITA
Opis produktu

Babka płesznik - OCZYSZCZAJĄCA MOC UKRYTA W NASIONKACH

Babka płesznik jest rośliną jednoroczną, która przybyła do Polski z Bliskiego Wschodu. Dominującym składnikiem nasion babki płesznik jest śluz (10-12%). Znajduje się on w zewnętrznej błonie nasion. Brązowe ziarna babki  są źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy pęcznieje w wyniku pochłaniania wody zapełniając nasz żołądek. Dzięki temu czujemy się syci. Następnie błonnik przechodzi prawie niezmienionym do jelita grubego, po czym jest wydalany. Należy pamiętać, że gdy spożywamy błonnik pokarmowy musimy pić dużo wody.

 Babka płesznik – według literatury nasiona babki płesznik posiadają właściwości, które były wykorzystywane do łagodzenia poniższych dolegliwości:

  • nasiona i łuski nasion babki płesznik są naturalnym źródłem błonnika,
  • środek regulujący wypróżnianie,
  • stosowane w okresowych zaparciach oraz gdy łatwe wypróżnianie jest szczególnie wskazane, np. przy hemoroidach (guzkach krwawniczych odbytu), w okresie ciąży,
  • przyjmowanie nasion babki wskazane jest także podczas przeprowadzania kuracji odchudzających,
  • suplementacja nasionami babki może znacząco obniżyć poziom LDL (tzw. złego cholesterolu) w osoczu i zwiększyć poziom dobrego,
  • usuwa toksyny z organizmu,
  • pomaga przy problemach skórnych

Sposób użycia: 3 łyżeczki (ok.9 g) nasion wsypać do szklanki, zalać letnią wodą i wymieszać. Po 5 minutach wypić. Stosować do 3 x dziennie, ok. 20 minut przed posiłkiem. Stosując kurację należy wypijać min. 2 l wody dziennie. 

Zalecana dzienna porcja do spożycia: do 30 g.

Skład: nasiona babki płesznik 100%

Kraj pochodzenia: Polska

Opinie Klientów