Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 zł
Producent: Optima Natura
Opis produktu

Olejek limonkowy wykazuje pozytywne właściwości, jeśli pod uwagę weźmiemy zarówno pielęgnację skóry całego ciała, jak i aspekty relaksacyjne duszy.

Najczęściej wykorzystywany jest w ramach aromaterapii, natomiast popularnie stosuje się go również jako składnik produktów kosmetycznych.

Olejek limonkowy odpręża, relaksuje, koi nerwy, niweluje zmęczenie, łagodzi stany depresyjne, nerwice i stres. Należy wskazać również jego prozdrowotne właściwości. Olejek limonkowy jest świetnym środkiem antyseptycznym i bakteriobójczym, dlatego też w kosmetologii ceniony jest za działanie przeciwzapalne – wykorzystuje się go przede wszystkim w preparatach do cery dojrzałej oraz trądzikowej.

Zastosowanie olejku limonkowego

Najczęściej stosuje się go w ramach aromaterapii, ale można traktować go jako dobry składnik preparatu do masażu całego ciała – olejek limonkowy łagodzi bóle mięśni, stawów, w tym bóle reumatyczne.

  • Aromaterapia: 3-6 kropli olejku limonkowego na 1 litr wody do nawilżacza bądź rozpylacza powietrza. 2-4 krople olejku limonkowego na 100 ml wody do kominka czy lampy zapachowej.
  • Masaż: 1 kropla olejku limonkowego połączona z olejem bazowym bądź ulubionym balsamem do ciała.
  • Kąpiel relaksacyjna: 4-6 kropli olejku limonkowego dodać do wanny napełnionej ciepłą wodą.

Olejek limonkowy świetnie komponuje się z innymi olejkami z gamy tych cytrusowych.

Opinie Klientów