Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 zł
Opis produktu
Sanprobi Super Formuła

Sanprobi Super Formula jest wieloskładnikowym preparatem, który zawiera unikalną kompozycję siedmiu żywych szczepów bakterii probiotycznych oraz dwa prebiotyki. Probiotyki i prebiotyki zawarte w Sanprobi Super Formula wspierają regulację prawidłowej przemiany materii, trawienie i wchłanianie substancji odżywczych. Zwiększają wydzielanie ochronnej warstwy śluzu w przewodzie pokarmowym, który m.in. ułatwia neutralizację oraz usuwanie toksyn. Szczepy bakterii probiotycznych i prebiotyki zawarte w suplemencie diety Sanprobi Super Formula poprzez działanie w świetle przewodu pokarmowego uczestniczą w formowaniu oraz poprawiają skład i funkcję mikroflory jelitowej, hamują wzrost bakterii chorobotwórczych oraz wzrost i produkcję toksyn wytwarzanych przez patogenne bakterie Clostridium difficile. Bakterie probiotyczne będące w składzie Sanprobi Super Formula wykazują silną adhezję do nabłonka jelitowego, kolonizują błonę śluzową jelita cienkiego i grubego, regulują i poprawiają strukturę oraz funkcję bariery jelitowej.
Preparat Sanprobi Super Formuła stosuje się w przypadku nadwagi i otyłości, zaburzeń gospodarki lipidowej, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy, zaburzeń tolerancji glukozy czy zespołu limfatycznego. Dodatkowo, przy objawach takich jak: przewlekłe zmęczenie, zaburzenia snu, drażliwość, bóle głowy i mięśni, a nawet depresja, będących wynikiem intensywnego stylu życia, stresu, przyjmowanych leków czy nieodpowiedniej diety i świadczących o uszkodzeniu systemu obronnego jelit. Sanprobi Super Formuła mogą też stosować osoby będące na dietach odchudzających, w szczególności na „diecie zachodniej” czy bogatobiałkowej.

Synbiotyk oznacza połączenie szczepu bakterii probiotycznych z prebiotykiem. Prebiotykami są fruktooligosacharydy, pochodne galaktozy i β-glukanów czyli składniki żywności, które nie są trawione przez nasz organizm, ale stanowią źródło energii dla bakterii jelitowych i komórek nabłonka jelita. Jeśli spożywasz wraz z dietą dużo prebiotyków, np. błonnika lub ich suplementów np. synbiotyków możesz mieć pewność, że Twoja mikrobiota jelitowa ma optymalne warunki do rozwoju.

Sanprobi Super Formula nie zawiera:

- laktozy

- glutenu

-białek mleka krowiego

Skład:

Probiotyki

Lp. Rodzaj gatunek szczep
1 Bifidobacterium lactis W51
2 Bifidobacterium lactis W52
3 Lactobacillus acidophilus W22
4 Lactobacillus paracasei W20
5 Lactobacillus plantarum W21
6 Lactobacillus salivarius W24
7 Lactococcus lactis W19

2 szczepy Bifidobacterium lactis W51, W52; Lactobacillus acidophilus W22; Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W21; Lactobacillus salivarius W24; Lactobacillus lactis W19; substancje pomocnicze: amylazy, chlorek potasu, siarczan magnezu, skrobia ziemniaczana, wanilia, siarczan manganu, maltodekstryny.

1 kapsułka zawiera: Lactobacillus plantarum 299 v-10miliarów CFU.

Stosowanie:
Zalecana porcja do spożycia to 2–4 kapsułki na dobę w przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia, oraz 1–2 kapsułki na dobę dla dzieci między 3. a 12. rokiem życia. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłku. Kapsułkę należy popić umiarkowaną ilością niegazowanej, przegotowanej lub mineralnej wody.
W przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie preparatu od dnia rozpoczęcia przyjmowania antybiotyku do 10 kolejnego dnia po jej zakończeniu.

Dlaczego probiotyki?
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) probiotyki to żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. Włączenie ich do diety ma przede wszystkim zapewnić prawidłowy skład ilościowy i jakościowy ludzkiej mikroflory. Dzięki przyleganiu do nabłonka jelitowego i wytwarzaniu związków antybakteryjnych, probiotyki tworzą pewnego rodzaju barierę dla szkodliwych drobnoustrojów i toksyn. Wspierają ponadto układ odpornościowy w walce z infekcjami oraz gwarantują prawidłowe trawienie i przyswajanie składników odżywczych.

Producent: Sanprobi

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.Opinie Klientów