Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Opis produktu
Drobnoziarnisty miód faceliowy o jasnej, żółtej barwie, kwaskowym, słodkim smaku oraz ziołowym aromacie.

Właściwości miodu faceliowego:

  • obniża ciśnienie krwi,
  • wzmacnia organizm po ciężkiej pracy fizycznej lub wysiłku intelektualnym,
  • pomaga przy zapaleniu górnych dróg oddechowych oraz przy leczeniu astmy oskrzelowej,
  • podobnie jak inne jasne miody nektarowe może pomóc przy leczeniu chorób układu krążenia, niewydolności mięśnia sercowego, miażdżycy, a także nadciśnieniu tętniczym,
  • bywa pomocniczo wykorzystywany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
  • pomaga przy przeziębieniu,
  • obniża toksyczne działanie nikotyny, alkoholu, herbaty oraz kawy.

Miód faceliowy - królewski miód

Miód faceliowy jest pozyskiwany z kwiatów facelii. Jest to pastewna roślina miododajna, o niebieskich kwiatach i bajecznym zapachu. Miód faceliowy jest miodem nektarowym, czyli kwiatowym. Pszczoły pozyskują nektar w facelii błękitnej i zamieniają go w aksamitny, złoty, delikatny miód. Facelia kwitnie krótko, ale jest bardzo miododajna - dlatego też pszczelarze określili facelię błękitną “królową miododajności”, a miód faceliowy - królewskim miodem.

Miód faceliowy - zastosowanie

Jest jasny w kolorze i intensywny w aromacie - uwielbiają go zarówno dorośli, jak i dzieci. Doskonale smakuje jako dodatek do dań, ale dzięki swojemu bogatemu smakowi - również spożywany samodzielnie. Miód faceliowy króluje w kuchni, ale nie tylko! Sprawdza się jako wsparcie domowej apteczki - pomaga przegonić przeziębienia i spadki odporności. Miód faceliowy jest niezastąpiony, jeśli chodzi o kwestie trawienia czy ciśnienie krwi - to smaczny sposób, aby zwalczać dolegliwości!

Opinie Klientów